Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Hz. Abbas (a.s) Tekirdağ Yeniçiftlik Hz. Abbas Camii’nde Anıldı
Şehitler Şahı Hz. Hüseyin (a.s) ve onun vefalı kardeşi Hz. Abbas’ı (a.s) anma programı Tekirdağ Yeniçiftlik Hz Abbas Camii’nde gerçekleştirildi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
16-05-2022 08:26 - 157 Okunma
15 Mayıs Pazar günü Yeniçiftlik Hz. Abbas Camii Derneği tarafından düzenlenen anma programına, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, CABİR Başkanı Seyyid Seccad Karakuş, Zeynebiye Camii Derneği Başkanı Ali Şahintekin, CAFERİDER Genel Sekreteri Volkan Ataibiş, Tekirdağ Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Bahattin Çavdar, Marmaraereğlisi Müftülüğünden Mikail Zor, siyasi parti temsilcileri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve İstanbul’un dört bir yanından gelen Hz. Abbas (a.s) âşıkları akın etti.
Anma programı Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından,  Yeniçiftlik Hz. Abbas Camii Alimi Gökhan Tağal ve Dernek Başkanı H. Süleyman İlter katılımcılara hoş geldiniz konuşması yaptı.
 
Hoş geldiniz konuşmalarının ardından, Tekirdağ Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Bahattin Çavdar bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Çavdar Konuşmasında programa şehir dışı ziyaretlerinden dolayı katılamayan Tekirdağ Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata'nın selamlarını iletti.
 
Çavdar’ın konuşmasının ardından, Marmaraereğlisi Müftülüğünden Mikail Zor bir konuşma gerçekleştirdi. Zor konuşmasında; " Ülkemizde bizi bir arada tutan şey, Ehl-i Beyt sevgisidir. Rabbim bizleri bu yolda ilerlemeyi nasip etsin. Bizlere Ehl-i Beytin sadakatini nasip eylesin" dedi.
 
Marmaraeğlisi Müftülüğü’nden Mikail Zor’un konuşmasının ardından, Cabir Başkanı Seyyid Seccat Karakuş bir konuşma gerçekleştirdi. Karakuş konuşmasında; "Bu camii Hz. Abbas (a.s)'ın adıyla müzeyyendir. Ehl-i Beyt sevgisi bütün Müslümanların birlik ve dirlik kaynağıdır. Çünkü bu bizlere Kuran-ı Kerim'in emridir. Bütün Müslümanlar olarak bizler Ehl-i Beyt sevgisinde bir olmalıyız. Allah-u Teala bu sevgiyi bizim elimizden almasın." dedi. 
 
Ardından kürsüye davet edilen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz anma programında bir konuşma gerçekleştirdi. Özgündüz konuşmasında; "Bugün Hz. Abbas’ın (a.s) mübarek viladetini anmak için burada bulunmaktayız. Ehl-i Beyt her şeyini eşsiz temettü olan Öz Muhammed-i İslam için feda etmiştir. İslam'ın en övündüğü ilk savaşlardan birisi Bedir Savaşı'dır. Bizler Bedir'de Cahiliye vahşetine son verip kusursuz İslam'ı inşa eden peygamberimiz Muhammed Mustafa’nın (s.a.a) tarafındayız. Yezid Kerbela'da Bedir'in davasını görmekteydi. Yezid İmam Hüseyin’in (a.s) Kerbela'da şehit ettikten sonra şu sözleri sarf ediyor; "Keşke Bedir’deki büyüklerim görselerdi, Muhammed'in evladından intikamını nasıl aldım. Dedelerim bana derlerdi ki, Yezid elin kurumasın bizim intikamımızı Muhammed’den iyi almışsın... derdi." Yani Kerbela Bedir'in devamıdır. Burada neredeysek Kerbela'da da oradayız. Hz. Abbas (a.s) Kerbela'nın alemdarıdır. Babasının Bedir'in aslanı olduğu gibi. Ehl-i Beyt sevgisi Muhammed-i risaletin ücretidir. Hz. Abbas (a.s) İmam Hüseyin (a.s) için, amcası Cafer-i Tayyar gibi İslam uğruna kollarını ve canını vermiştir. Hz. Abbas (a.s) sevenlerin gözü aydın olsun. Bayramınız mübarek olsun. Çanakkale’yi de geçilmez kılan, ölüme meydan okuyan o yiğitlerinde ruhları şad olsun. Allah aramıza mezhebi ve kavmi fitne sokanların fitnesini kendi başına çevirsin." dedi.
 
Anma programı pasta kesimi ve verilen ihsan yemeği ile son buldu.
 
 
 
 
 
 
 
 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
16-05-2022 08:26 - 157 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Şirali Bayat
ŞİA-CAFERİ AZERİ MİLLETİNİN YÜCELİŞ SERÜVENİ
Av. Sinan Kılıç
Selahattin Özgündüz’e neden saldırıyorlar?
İbrahim ŞEREN
ALLAH PEYGAMBERİNİ MUHATAP ALARAK YÜCE KURAN’DA ŞÖYLE BUYURUYOR
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
30-06-2022 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım