Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Hacı Şahin’den Özgündüz'e Ziyaret (FOTO)
Azerbaycan'ın önde gelen din adamlarından Hacı Şahin HESENLİ, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin ÖZGÜNDÜZ’ü makamında ziyaret etti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
17-07-2021 08:39 - 155 Okunma
Zeynebiye Derneği Başkanı Ali ŞAHİNTEKİN ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Hacı Şahin HESENLİ, ziyaretine Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’nin inşaatıyla başladı.
ZCKM’nin güncel durumu ve devam eden çalışmalar hakkında bilgiler alan Hacı Şahin HESENLİ, dış cephesi neredeyse biten inşaatın bir an önce tamamlanarak ibadete açılmasını temenni ettiğini söyledi.
 
ZCKM ziyaretinin ardından heyet, Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Zehra Ana Yönetim Kurulu Başkanı Meftune ATAM ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyete, dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.
 
Ziyaretine Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezi (ZHGM) devam eden heyet, ZHGM Başkanı İrfan Tuncay tarafından ZHGM bünyesinde yapılan faaliyetler hakkında bilgiler aldıktan sonra hatıra fotoğrafı çekildiler. 
 
Daha sonra heyet, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin ÖZGÜNDÜZ ile bir araya geldi. Gerçekleşen ziyarette ÖZGÜNDÜZ, Hacı Şahin HESENLİ’nin şahsında Azerbaycan devleti ve halkının Karabağ Zaferi’ni tebrik ederken, Hesenli’nin faaliyetlerini ve çalışmalarını yakından ve takdirle karşıladığını ve bu zaferde önemli bir rol üstlendiğini vurguladı.
 
HESENLİ’de Türkiye Caferileri Lideri Selahattin ÖZGÜNDÜZ’ün de Türkiye’de yapmış olduğu çalışmaların Azerbaycan halkı tarafından takip edildiğini ve büyük bir moral kaynağı olduğunu vurgulayarak teşekkürlerini iletti.
 
Gerçekleşen görüşmede Caferi Alimler Birliği (CABİR) Başkanı Seyyid Seccad KARAKUŞ, Caferilik İnancını Tanıtma, Araştırma ve Eğitim Derneği (CAFERİDER) Başkanı Hasan BABUR ve Zeynebiye Camii İmamı Ş. Ehed TALAN hazır bulundu
 
 
 
 
 
 
 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
17-07-2021 08:39 - 155 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Selahattin Özgündüz’e neden saldırıyorlar?
İbrahim ŞEREN
ALLAH PEYGAMBERİNİ MUHATAP ALARAK YÜCE KURAN’DA ŞÖYLE BUYURUYOR
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
01-08-2021 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım