Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
ÖZGÜNDÜZ'ün Pendik Yayalar Ehlibeyt Camii olayları ile ilgili mesajı
Türkiye Caferileri Lideri Sayın Selahattin Özgündüz'den son günlerde toplumumuzu meşgul ve rahatsız eden Pendik/ Yayalar Camii olayları ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-01-2021 06:47 - 2788 Okunma
Özgündüz mesajında şunları söyledi; "Pendik/ Yayalar’daki camimizin yönetimiyle ilgili müessif hadiseler camiamızı üzmektedir. En tehlikeli ve üzücü yanı da kimileri bu meseleyi, bir Karslı-Iğdırlı meselesine dönüştürme, kimilerinin de Tuzlucalı-Meleklili meselesine dönüştürme gayreti içinde olmaları bizi üzmekle kalmayıp endişeye sevk etmektedir.
 
1-Biz bunu çok yanlış davranış olarak değerlendirmekteyiz. Bu fitne camiamızın hiç bir kesimine fayda sağlamaz. Bizim için Tuzlucalı ne kadar değerliyse Meleklili de o kadar değerlidir. Keza Iğdırlı ne kadar değerliyse Karslı da o kadar değerlidir.
2- Tarafları metanet, vakar ve sabırla sorunlarını çözmeğe davet ediyoruz. Aksi takdirde camiamızın (Allah korusun) uğrayacağı muhtemel zarar ve ziyandan barışçıl çözüme yanaşmayan taraf (Allah’a karşı, vicdan-ı ammeye karşı, kanuna karşı ve camiamıza karşı) sorumlu olacaktır.
 
3- Biz sorunun çözümüne, Ehlader’in ilk başkanı Hüccet’ül-İslam Sn. Zeki Tümay, ikinci başkanı Hüccet’ül-İslam Sn. Hasan Kanaatlı ve Ayetullah Seyyid Seccad Karakuş hocalarımızın ve değerli iş adamlarımızdan Sn. Bayram Tanrıverdi ve Sn. Mikail Göleli beylerin hakem olarak katkı yapmalarını öneriyoruz. Ama önerimizi, hadisenin taraflarının kabul ettiklerini bildirmeleri durumunda bu muhterem zatlara sunacağız. Onların da camiamızı fitneden koruma adına kabul buyuracaklarına inanıyoruz.
 
4- Camiamızın da tarafları dinlemeden işin bütün boyutlarına vakıf olmadan ahkâm kesmekten yani ataşe benzinle gitmekten kaçınmalarını rica ediyoruz.
 
5- Taraflarla görüşüp bu hakem kurulunu kabul edip etmediklerini öğrenerek bize bildirmelerini, Sn. Hüccet’ül-İslam Ali Salman ve Sn Hüccet’ül-İslam Şirali Bayat hocalarımızdan rica ediyoruz." dedi.
Kamuoyuna ve camiamıza selam ve saygılarımla. 
 
 
25/01/2021
Selahattin ÖZGÜNDÜZ
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-01-2021 06:47 - 2788 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Selahattin Özgündüz’e neden saldırıyorlar?
İbrahim ŞEREN
ALLAH PEYGAMBERİNİ MUHATAP ALARAK YÜCE KURAN’DA ŞÖYLE BUYURUYOR
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
28-02-2021 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım