Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Washington Post: Muhammed Bin Selman, 'Yeni Saddam Hüseyin'dir
Bir Amerikan gazetesi, Muhammed Bin Selman ile Irak Baas rejimi diktatörü Saddam Hüseyin'i kıyaslayarak, Amerika'nın ve müttefiklerinin geçmiş hatalarını tekrar ettiğini yazdı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-07-2019 14:06 - 96 Okunma
The Washington Post Muhammed Bin Selman'ı, Saddam Hüseyin'e benzeterek ortaya koyduğu analizde şunları yazdı: "Bir zamanlar petrol zengini bir Arap ülkesinden acımasız bir diktatör, iyi belgelenmiş aşırı politikalarına ve korkunç suçlarına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer Batı ülkeleri tarafından desteklendi."
 
Gazetenin yazdığına göre, Saddam aşırılık yanlısı gruplara ve İran'a karşıydı ve Washington için daha iyi bir alternatif yoktu.
 
Washington Post'ta kaleme alınan yazının devamında: "Bir hakim, bu mesajı duydu ve Batı'nın ihtiyacı olan petrolü karşılamasının yanında, İran'ın karşısında durdu. Rakiplerini ve komşularını öldürmekte ise özgürdü. Elbette bunun adı Saddam Hüseyin'di ve Amerika ve müttefikleri ona kumar oynadılar; neticede Irak’ın 1990’da Kuveyt’i işgali ve bundan sonra da Ortadoğu’da bitmeyen savaşlar yaşandı." diye belirtti.
 
Amerikalı siyasetçilerin Muhammed bin Selman konusunda hatalarını tekrar ettiğini vurgulayan gazete, şöyle yazdı: "Amerikalı siyasetçiler, Muhammed bin Selman konusunda hatalarını tekrar ediyorlar ve diyorlar ki Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi, haklarını arayan kadınların işkence ve hapis cezası da dahil olmak üzere bin Selman'ın suçlarından bıktık; ama geçtiğimiz haftalarda Japonya'da düzenen G-20 zirvesinde Selman'ın etrafında gayet mutlu şekilde toplandılar."
 
Gazete yazının sonunda ise şöyle yazdı: "Muhammed Bin Selman da Saddam Hüseyin gibi kendini korumada sanıyor. Emriyle işkence gören kadınlar hala hapiste ve uçakları hala Yemen'i bombalıyor. Muhammed bin Selman, nükleer silahlara ulaşmak için şuanda ilk adımları atıyor. Batı ülkeleri şimdi onu durdurmuyor, ancak gelecekte bunu yapmak zorunda kalacaklar ve o zaman ise bu çok daha pahalıya mal olacak."
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-07-2019 14:06 - 96 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
11-11-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım