Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suriye Ordusundan Teröristlere Darbe
Suriyeli bomba uzmanları, İdlib’in güneyinde militanların sığınak olarak kullandığı ve içinde silah deposu ile saldırı maksatlı insansız hava araçlarının (SİHA) yapıldığı imalathanelerin bulunduğu bir mağarayı imha etti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-10-2019 10:35 - 80 Okunma
Suriye ordusuna bağlı bomba imha birliğinin komutanı İmad Hasan, basın mensuplarına konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Hasan, “Bu bölgede ‘El Nusra’ militanlarının kullanmış olduğu birçok mağara bulduk. Bu mağaranın uzunluğu 150 metre, içinde birçok tünel ve kol mevcut, dolayısıyla burada kaç teröristin sığındığını tahmin etmek bile zor. Ancak burada uzun süre kaldıkları ve iyi bir şekilde donandıkları görülüyor. Birçok mayına rastladık, bu nedenle mayın temizleme çalışması yapmaktansa mağarayı imha etmek daha güvenli olacak” diye konuştu.
 
Mağarada ayrıca SİHA’ların yapıldığı imalathanelerin, ABD ve diğer NATO ülkelerinde üretilen ‘oldukça fazla’ silahların bulunduğuna dikkat çeken Hasan, “Tüm bu silahları Suriye Arap Ordusu’nun merkezi askeri deposuna gönderdik” ifadelerini kullandı.
 
Genellikle geniş ve çok kollu geçit sistemi ve havalandırması, kanalizasyonu ve bağımsız elektrik kaynağı bulunan çok sayıda mahalin yer aldığı bu mağaraların birçoğu, savaş sırasında İdlib’deki kireçtaşı kayalıklarda oyuldu. Mağaraların içlerinde barınan teröristler, buradan operasyonları planladı, ayrıca topçu ateşinden ve hava saldırılarından korundu. Esirler de burada tutuluyordu. İlerleyen hükümet güçlerinin önünden çekilmeden önce militanlar, barındıkları yerlere mayın döşedi. Bu nedenle askerler, ganimetleri çok dikkatli bir şekilde alabiliyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonraysa mağara patlatılıyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-10-2019 10:35 - 80 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
İbrahim ŞEREN
ALLAH PEYGAMBERİNİ MUHATAP ALARAK YÜCE KURAN’DA ŞÖYLE BUYURUYOR
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
28-02-2020 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım