Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Özgündüz'den Abdullah Ağar’a Sert Tepki!
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin ÖZGÜNDÜZ yazılı açıklamasında, Haber Global adlı TV kanalında, katıldığı bir programda açıklamalarıyla Türkiye’de yaşayan yaklaşık 3 milyona yakın Caferi vatandaşını hedef alan Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi Abdullah Ağar’ı sert sözlerle kınadı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
03-01-2021 10:42 - 1662 Okunma
Özgündüz, yazılı açıklamasında şunları söyledi:
“Haber Global’in bu akşam (03/01/2021) bir programının son bölümünü saat 23.00'de sonlarına doğru izledim. İran, ABD gerilimini değerlendiriyorlardı. Değerli akademisyenlerin yaptıkları yorumlardan ortak görüş olarak İran antipatisi anlaşılıyordu.
 
Bu benim üstünde durmamı çokça gerektiren bir konu değildir. 
Hele Bakü’deki Zafer kutlamalarındaki T.C. Cumhurbaşkanı’nın okuduğu şiiri bahane ederek İran tarafının siyasilerinin yanı sıra parlamenterleri, yazar ve çizerlerinin (ki bence yanlış ve kıskançlıklarının açığa vurmasıydı) Ülkemiz aleyhine yaptıkları konuşmalar ve yorumları gördükten sonra mütekabiliyet gereği buradaki yorumcular da böyle davranıyorlar denilebilir. İşte bu yüzden o boyutuyla ilgilenme gereği duymuyorum.
 
Ama en sonunda ülkemin Ortadoğu konusunda kafa yormuş kendisini geliştirmiş değerli akademisyenlerinden sevgili Abdullah Ağar’ın, diğer ülkelerdeki Şiileri İran’ın siyasi ve askeri alanlarda nasıl kullandığını dile getirirken ülkemizdeki Şiileri de aynı kategoride değerlendirmesi dikkatimi çekti. 
 
Sn. Abdullah Ağar! Lütfen ülkemizde var olan üç milyonu aşkın Azerbaycan kökenli T.C. Vatandaşı Şii Türkün, hangi grup veya ferdi, ülkemize karşı hangi askeri ve siyasi faaliyet içinde bulunmuşlardır? Buyurun açıklayın biz de kendimizi bir gözden geçirelim.
 
Ülkemize karşı bölücü, gerici ve yıkıcı bunca hareketlerin hangisi Şii menşeli olduğunu bir gösterin de biz kendimizi gözden geçirelim. Sorması ayıp olmazsa siz hangi mezheptensiniz? Bizi mezhebimizle suçlarken bir bakalım siz şu ülkemi, milletimi, gazi meclisimi (ne istediyse aldığı halde yetinmeyip) kendi paramızla aldığımız silahlarla bombardıman edenlerin mi yoksa kırk yıldır binlerce asker, polis ve sivilimizi şehit edenlerin mi mezhep taşınız?
 
Sahi bunları yapanlar ülkemizdeki Şiiler miydi? Türk milleti, Oğuz evladı arasına bu mezhep ayrımcılığı sokma arzusu sizde hangi saikle böyle kabarıyor? Lütfen açıklar mısınız? 
 
Ülkemde terör faaliyeti gösteren hangi Şii grup ve fert varsa buyurun söyleyin ve ispat edin ben derhal onlardan beri olduğumu ilan edip onları lanetleyeceğim. Ve bunu medya üzerinden, özbeöz Oğuz Türk'ü şerefli camiamla birlikte, ülkemin doğusunda ve batısındaki bütün şehirlerde kalabalık etkinliklerle yapacağım. Sizden cevap bekliyorum.
 
Siz bir akademisyen olarak mesnetsiz büyük bir camiayı rencide edecek böyle bir iddiada bulunmayacağınıza göre muhakkak bu iddianızın geçerli delilleri vardır. Lütfen açıklayın.
Biz sayıları yüz milyona yakın Ülkemizle birlikte İran ve Rusya’nın birçok şehrinden Irak’taki Amirli, Tellafer, Kerkük’ten can Azerbaycan’ımızın Bakü, Gence... Karabağ’ına kadar biz o dediğin mezhepten şerefli, yiğit Hüseyni, Hayderi, Caferi, Şİİ- Alevi saf kan Oğuz evladı Türkleriz. Siz kimsiniz Sn. Abdullah Ağar? Açıklama bekliyorum.” dedi.
 
03/01/2021
Selahattin ÖZGÜNDÜZ
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
03-01-2021 10:42 - 1662 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Selahattin Özgündüz’e neden saldırıyorlar?
İbrahim ŞEREN
ALLAH PEYGAMBERİNİ MUHATAP ALARAK YÜCE KURAN’DA ŞÖYLE BUYURUYOR
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
22-01-2021 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım