Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Haşdi Şabi: ABD IŞİD'e Yerlerimizi Bildiriyor
Haşdi Şabi ile IŞİD arasında Irak-Suriye sınırında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Sputnik'e konuşan Haşdi Şabi Komutanı Zeki Muratlı, ABD'nin IŞİD'i tekrar Irak'a sokmak istediğini iddia ederek, ABD'nin Haşdi Şabi'nin yerini IŞİD'e bildirdiğini ve böylelikle IŞİD'in saldırılarına maruz kaldıklarını söyledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-11-2018 08:33 - 92 Okunma
Haşdi Şabi kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Irak-Suriye sınırında bulunan ve Türkiye'nin 'PKK'nın Suriye kolu' olarak tanımladığı YPG'nin başını çektiği Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) karşı ilerleyen IŞİD'in, Irak tarafına geçmek istediği ancak 20 bin milisiyle sınırda tedbir alan Haşdi Şabi tarafından ağır kayıplara uğradığı öğrenildi. ABD'yi IŞİD'e destek vermekle suçlayan Haşdi Şabi, yerlerinin ABD tarafından IŞİD'e bildirildiğini öne sürüyor. 
Konuyla ilgili Sputnik'e konuşan Haşdi Şabi Komutanı Zeki Muratlı, şunları söyledi: "IŞİD son birkaç gündür Suriye Irak sınırında ilerleyerek Irak tarafına geçmek istiyor. Ancak biz IŞİD'in Irak tarafına geçmemesi için 20 bin milisimizle sınırda tedbir alıyoruz. Zaman zaman çatışmalar yaşanıyor. IŞİD'in Irak tarafına geçmemesi için sonuna kadar mücadele edeceğiz."
 
SALDIRILAR SONUCUNDA KAYIPLAR YAŞANDI
ABD'nin IŞİD'i yeniden Irak'a sokmak için baskı yaptığını iddia eden Muratlı, ABD'nin Haşdi Şabi'nin yerlerini IŞİD'e bildirdiğini ve örgütün bunun sonucunda kendilerine saldırdığını öne sürdü. Saldırı sonucu kayıplar verdiklerini dile getiren Muratlı, ABD'yi IŞİD'e destek vermekle suçladı.
Ayrıca, ABD'nin birkaç gün önce Haşdi Şabi'nin mühimmat deposunu uçaklarla vurduğunu ve bu bombalamada kayıp verdiklerini aktaran Muratlı, ABD'ye sert tepki gösterdi.
 
IŞİD'e karşı kurulan ve ABD'yi Irak'ta işgalci olarak tanımlayan 120 bin milisli Haşdi Şabi, birçok kez ABD tarafından saldırıya uğradı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-11-2018 08:33 - 92 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
22-07-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım