Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suudi Savaş Uçaklarının Yemen’e Düzenlediği Saldırıda Çok Sayıda Yemenli Şehit Oldu
İşgalci Suudi Koalisyonunun Yemen’de yerleşim bölgelerine düzenlediği saldırının ardından, bu ülkenin savunmasız halkından çok sayıda kişi şehit oldu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
16-04-2018 09:40 - 114 Okunma
Yerel bir kaynak, işgalci Suudi koalisyonunun pazar günü sabah saatlerinde Yemenli bir vatandaşın aracını Hicce eyaletinin Kare beldesindeki el-Ebtel bölgesinde hedef aldığını ve bu saldırı sonucu iki kişinin şehit olduğunu söyledi.
 
İşgalci Suudi koalisyonu dün aynı zamanda el-Hadide eyaletindeki Cebel Re’s ve el-Ceraci bölgelerini de saldırılarının hedefi karar kıldı.
 
Buna karşılık olarak Yemen ordusu ve halk güçleri de işgalci Suudi koalisyonunun saldırılarını el-Beyza eyaletindeki Zi Naim cephesine doğru geri püskürttü ve bu saldırıların ardından çok sayıda Suudi kuvveti öldürüldü ve yaralandı.
 
Suudi askerleri, Yemen’in kuzeyinde bulunan Saada eyaletinin Razih beldesinin çeşitli bölgelerini füze ve topçu saldırılarla hedef aldı.
 
Askeri bir kaynak, Suudi ordusu askerlerinin Yemen ve Arabistan arasındaki ortak sınırlarda bulunan el-Ecaşir bölgesindeki hareket güzergahındaki bombanın patlaması sonucu çok sayıda Suudi askerin öldürüldüğünü ve yaralandığını söyledi.
 
El-Mehvit eyaletinde Arabistan’ın saldırılarını kınama protestoları düzenlendi
 
Yemen’in el-Mehvit eyaletinin Hamis Nebi Saad bölgesinde dün, işgalci Suudi koalisyonunun cinayetlerini kınamak için ve Ensarullah Hareketi eski lideri Hüseyin Bedreddin el-Husi’nin şehadet yıldönümü münasebetiyle yürüyüş düzenlendi.
 
Yerel yetkililer ve çok sayıda Yemenlinin katılımıyla gerçekleşen bu yürüyüşte, işgalci Suudi koalisyonunun devam eden cinayetleri, Yemenli çocukların, kadınların ve yaşlıların katliamı ve bu ülkenin alt yapısının tahrip edilmesi karşısındaki uluslararası sessizlik kınandı.
 
Protestocular aynı zamanda, işgal ile mücadele ve Yemen’i işgalcilerden kurtarma konusunda şehitlerin yoluna devam edeceklerini vurguladılar.
 
Bu yürüyüşün yanı sıra, el-Mehvit eyaletinin Hamis Beni Saad bölgesinin merkezi caddelerinde de protesto düzenlendi ve bu protestolarda da ülke düşmanları ile mücadelede direnişin güçlenmesi ve zorluklar karşısında sabır gösterilmesi vurgulandı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
16-04-2018 09:40 - 114 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
19-03-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım