Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Sadr’dan, Suudi Zirvesi'nin İran Karşıtı Bildirisine Sert Eleştiri
Irak Sadr Hareketi Lideri, İran aleyhinde temelsiz ve boş iddialara yer verilen 29. Arap Birliği Zirvesi'nin kapanış bildirisini şiddetli biçimde eleştirdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
17-04-2018 09:07 - 101 Okunma
Irak Sadr Hareketi Lideri Mukteda Sadr; Suudi Arabistan'ın Zahran kentinde düzenlenen ve İran aleyhinde mesnetsiz iddialar ve ithamların gündeme getirildiği Arap Birliği Zirvesi'ni eleştirdi.
 
Sadr; 29. Arap Birliği Zirvesi'nin tüm çabalarını İran İslam Cumhuriyeti ile kavga üzerine yoğunlaştırdığına işaretle, bu durumun milletlerin acılarını arttıracak siyasi krizin tırmanmasına ve iki ülke arasında aşiret çatışmalarına sebebiyet vereceğini belirtti.
 
Arap Birliği Zirvesi'nin kapanış bildirisinde, İran'ın Yemenli güçlere destek verdiği iddia edilerek, Yemen ordu ve halk güçlerinin Suudi Arabistan'a füze saldırıları şiddetle kınandı.
 
Arap Birliği liderleri ayrıca; İran'ı terör örgütlerini desteklemek ve Yemenli güçleri balistik füze ile donatmakla suçlayarak, uluslararası camiadan İran'a karşı yaptırımları ağırlaştırmasını istedi.
 
Dışişleri Sözcümüz Bahram Kasımi, Arap Birliği Zirvesi'nin kapanış bildirisine gösterdiği tepkide; İran İslam Cumhuriyeti'nin daimi ve ilkeli politikasının başka ülkelerinin iç işlerine müdahale etmemek olduğuna bir kez daha vurgu yaparak, bu bildiride İran'a yöneltilen suçlamaları tümüyle reddetti.
 
Kasımi; Arap Birliği Zirvesi'nin kapanış bildirisinin bazı bölümlerinden dolayı derin teessüf duyduğunu dile getirerek, bu bildirinin de önceki bildiriler gibi İran İslam Cumhuriyeti'ne karşı boş ve neticesiz iddialar ve yalanları tekrarlayıp, bölgedeki krizlerin nedenlerini doğru dürüst tespit etme noktasında bir kez daha gerçekleri göz ardı ederek, yanlış yolda hareket etmeyi tercih ettiğini vurguladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
17-04-2018 09:07 - 101 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
19-03-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım