Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan İsrail'e Sert Tepki
Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsrail'in hava saldırısında Filistinli anne ve bebeğin şehit olmasına ilişkin, "İnsanlıktan nasibini almamış vicdan yoksunlarının dünyanın gözü önünde masumları hedef alan bu saldırılarını telin ediyorum." ifadesini kullandı. Erbaş, İsrail'in, Gazze'nin orta kesiminde yer alan El-Caferavi bölgesine düzenlediği hava saldırısında, İnas Muhammed İhmaş (23) isimli hamile kadın ile 1,5 yaşındaki bebeği Beyan'ın şehit olması nedeniyle mesaj yayımladı. Gazze'de yaşanan "vahşetlere" dün bir yenisinin eklendiğini belirten Ali Erbaş, mesajında şunları kaydetti: "23 yaşında hamile bir anne ve 1,5 yaşındaki bebeği, düzenlenen hava saldırısı ile hunharca katledilmiş, onlarca masum yaralanmıştır. İnsanlıktan nasibini almamış vicdan yoksunlarının dünyanın gözü önünde masumları hedef alan bu saldırılarını telin ediyorum. Katledilen anneye ve bebeğine Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerime acil şifalar diliyorum.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-08-2018 09:33 - 135 Okunma
Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsrail'in hava saldırısında Filistinli anne ve bebeğin şehit olmasına ilişkin, "İnsanlıktan nasibini almamış vicdan yoksunlarının dünyanın gözü önünde masumları hedef alan bu saldırılarını telin ediyorum." ifadesini kullandı.
 
Erbaş, İsrail'in, Gazze'nin orta kesiminde yer alan El-Caferavi bölgesine düzenlediği hava saldırısında, İnas Muhammed İhmaş (23) isimli hamile kadın ile 1,5 yaşındaki bebeği Beyan'ın şehit olması nedeniyle mesaj yayımladı.
 
Gazze'de yaşanan "vahşetlere" dün bir yenisinin eklendiğini belirten Ali Erbaş, mesajında şunları kaydetti:
 
"23 yaşında hamile bir anne ve 1,5 yaşındaki bebeği, düzenlenen hava saldırısı ile hunharca katledilmiş, onlarca masum yaralanmıştır. İnsanlıktan nasibini almamış vicdan yoksunlarının dünyanın gözü önünde masumları hedef alan bu saldırılarını telin ediyorum. Katledilen anneye ve bebeğine Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerime acil şifalar diliyorum.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-08-2018 09:33 - 135 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
19-03-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım