Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Şam'da
Suriye Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Velid Muallim bugün Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Jan Hamacek ve Suriye ziyaretinde ona eşlik eden heyetle bir araya geldi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-08-2018 09:20 - 94 Okunma
İki ülke arasındaki ilişkiler ve bu ilişkileri muhtelif alanlarda geliştirme olanaklarının ele alındığı görüşmede Suriye’deki son durumların yanı sıra terörle mücadeleye eş zamanlı olarak siyasi çözüm sürecinde sağlanan ilerlemeler ve harcanan çabalar da masaya yatırıldı.
 
Görüşmede Muallim Suriye’deki son durumlar ve ordunun teröre karşı zaferleri konusunda bilgi aktarırken, Suriye’nin siyasi çözüm ile eş zamanlı olarak terörle mücadelesini sonuna dek sürdürme kararlılığının altını çizdi.
 
Muallim Suriye toprağının her karışının terör ve destekçilerinden temizleneceğini, Suriye’nin ulusal egemenliği ve toprak bütünlüğünden ödün vermesinin mümkün olmadığını vurguladı.
 
Muallim Suriyelilerin vatanlarına ve evlerine dönmeleriyle birlikte temel gereksinimlerinin karşılanmasında uluslar arası toplumun da sorumluluk üstlenmesi gerektiğini ifade etti. Bu bağlamda ekonomik yaptırımların Suriye halkına olumsuz etkilerine ışık tutan Muallim; bu yaptırımların kaldırılmasının insani durumların iyileştirilmesinde temel role sahip olduğuna dikkat çekti.
 
Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hamacek; ülkesinin Şam Büyükelçiliğini açık tutma kararlılığının doğruluğuna işaret ederken, bunun iki ülke arasındaki iletişim ve ülkesinin Suriye konusundaki gerçekleri bilmesinde büyük bir önem kaydettiğine dikkat çekti.
 
Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı ülkesinin Suriye ile farklı alanlarda ilişkilerini geliştirme arzusunda olduğunu, bunun için de gerekeni yapmaya hazır olduğunu ifade etti.
 
Suriye ve halkını dost olarak nitelendiren Hamacek; Suriye’nin şanlı zaferinden sonra ülke topraklarının her yerinde güvenlik ve istikrarı sağlayacağını, egemenliği ve toprak bütünlüğünü koruyacağına inandığını ifade etti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-08-2018 09:20 - 94 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
19-03-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım