Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Bolton: ABD, Rusya ve diğerlerine bedel ödetmek için siber saldırı düzenliyor
Trump'ın şahinliğiyle meşhur Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'dan siber saldırıların asıl müsebbibinin ABD olduğunu ortaya seren bir açıklama geldi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
12-06-2019 10:25 - 35 Okunma
ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, devlet kurumlarının yurtdışında saldırgan siber operasyonlara giriştiğini teyit etti.
Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla ilgili uzun süreli soruşturma hiçbir kanıt bulunamadığı için kapatıldı. Buna rağmen Bolton, Rusya ve diğer ülkelere ABD'nin içişlerine karışmanın bedelinin ödetileceğini göstermek için Amerikan devletinin yurtdışında siber saldırı düzenlediğini söyledi.
 
Oysa bugüne dek Washington ile müttefikleri, sürekli olarak Rusya, İran ve Çin'i başka devletlere karşı saldırgan siber operasyonlar yürütmekle suçluyordu. İthamları reddeden Moskova, sibergüvenlik alanında uluslararası işbirliği çabalarını yineliyordu.
 
Salı günü Washington'daki bir etkinlikte konuşan Bolton, geçen yıl ABD'nin saldırgan siber operasyonlar düzenlemesine ilişkin kısıtlamaları kaldırdıklarını, bunun ABD'nin hasımlarına yönelik bir mesaj olduğunu söyleyerek şöyle devam etti:
 
"Bu, bize karşı siber operasyonlara girişen Rusya ya da bir başkasına şunu demek içindi: Yaptığınızı bulup ortaya çıkarırsak bedel ödersiniz. Bize karşı siber kullanmanızın ödediğiniz bedele değmeyeceği kafanıza dank edene dek size çok pahalıya fatura edeceğiz."
 
Özel Savcı Robert Meuller'in 'Russiagate' raporunda, Rus askeri istihbaratı, 2016 ABD Başkanlık seçiminin Demokrat adayı Hillary Clinton'ın kampanyasının e-posta hesaplarını ve Demokratik Ulusal Komitesi'nin serverlarını hacklemek ve bunların içeriğini troller ve WikiLeaks aracılığıyla yaymakla suçlanmıştı.
Ancak WikiLeaks ile kurucusu Julian Assange, Demokrat Parti'nin içinde dönen dolapları gözler önüne seren e-postaları yığın halinde yayımlanmalarında Rus devletinin hiçbir rolü bulunmadığını, kaynağını açık edemeyeceklerini, ama bunun herhangi bir devlet olmadığını açıklamıştı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
12-06-2019 10:25 - 35 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
26-06-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım