Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Barrett: Asılsız Bahanelerle Suriye’yi Bombalayanlar Teröristlere Kimyasal Silah Veren Kişilerin Aynısıdır
Water Today Dergisi editörü, zorba ve diktatör rejimlerin ve batı güvenliğinin Suriye’deki gerçekler hakkında dünya halkına yalan söylediğini vurguladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
17-04-2018 09:13 - 123 Okunma
 
Water Today Dergisi Editörlerinden Kevin Barrett, batının Suriye’ye düzenlediği yasa dışı saldırı hakkında şunları söyledi: ‘Asılsız bahanelerle Suriye’yi bombalayanlar, Suriye’de teröristlere kimyasal silah veren kişilerin aynısıdır. Aslında bu olay, Obama döneminde de ortaya çıktı ve o artık kongreden Suriye’ye saldırı izni alamadı. Obama, Trump’ın aksine biraz daha fazla sabretti ve bu kimyasal silahların nereden geldiğini görüp daha sonra saldırdı.
 
O dönemde, Suudi istihbarat servisinden kişilerin Gürcistan’da Amerika’ya ait tesislerde silah yapan kişilerle iş birliği içerisinde oldukları ortaya çıktı ve bu tesislerde yapılan kimyasal silahlar Türkiye kanalıyla teröristlerin ve Esad’ın muhaliflerinin eline ulaşıyordu. O dönemde bu işler Suudi Arabistan İstihbarat Servisi Başkanının kontrolü altında yönlendiriliyordu. Seymour Hersh, bu gerçeklerden bazılarını ortaya çıkardı ve Water Today Dergisi, Seymour Hersh’in kaleme aldığı bölümleri yayınladı. Şimdi de aynı olay tekrarlanmıştır.
 
Water Today birkaç gün önce Suriye hükümetinin bu dergiye gönderdiği resimleri yayınlamıştı. Bu resimler, Esad muhaliflerinin ve isyancıların kullandıkları kimyasal mühimmatlarla ilgili resimlerdi. Bu mühimmatların üzerinde seri numarası ve tarih yazıyordu. Bu mühimmatlardan bazıları Amerika’nın Michigan eyaletinde, bazıları da Gürcistan’da Amerika’ya ait tesislerde üretilmişti. Water Today’in gerçekler hakkında yayınladığı çok önemli belgeler nedeniyle bu makaleyi internette hacklediler ve bunu Amerika Ulusal Güvenlik Ajansının yaptığı tahmin edilebilir. Aynı zamanda Facebook ta Water Today’in sayfasını kapattı. Zorba ve diktatör rejimlerin ve batı güvenliğinin kapsamlı bir şekilde gerçeği sansürlediği ve halkın bilgilenmesine ve haberdar olmasına izin vermediği çok açıktır. Onlar, her konuda halka yalan söyleyebileceklerini düşünüyorlar.’
 
Bu Haberi Paylaşın:
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
17-04-2018 09:13 - 123 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
19-03-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım